پیتزا مارگاریتا (ایتالیایی)

» پیتزا مارگاریتا (ایتالیایی)

این پیتزای کلاسیک در سال 1889 توسط رافائل اسپوزیتو، پیتزاپز اهل ناپل و به افتخار ملکه مارگاریتا تهیه شد.مواد لازم برای روی خمیر:


_آرد 2 و 1/4 و یا 3 و 1/4 پیمانه

_مخمر 1 بسته

_نمک 1/4 قاشق چایخوری

_آب گرم 1 پیمانه

_روغن مایع یا روغن زیتون 2 قاشق سوپخوریمواد لازم برای روی پیتزا:


_روغن زیتون 1 قاشق سوپخوری

_گوجه فرنگی پوست گرفته و پخته 1 و 1/3 پیمانه 

_ریحان تازه خرد شده 1 قاشق سوپخوری 

_سیر ریزشده 2 حبه

_رب گوجه فرنگی 2 قاشق سوپخوری 

_پنیر موتزارلای ورقه شده 450 گرم 

_برگ تازه ریحان طرز تهیه:


ابتدا 1 و 1/4 آرد، مخمر و نمک را در کاسه ای مخلوط و آب و روغن را به آن اضافه می کنیم و با سرعت کم با همزن برقی 30 ثانیه آن را هم میزنیم. سپس مواد را 3 دقیقه با سرعت زیاد هم می زنیم و با قاشق، تاحد ممکن از باقی آرد به این مایه اضافه و مخلوط می کنیم. سپس خمیر را روی سطحی آرد پاشی شده قرار می دهیم و بقیه آرد را با دست به آن اضافه می کنیم. آنگاه خمیر را 6 تا 8 دقیقه ورز می دهیم تا خمیری سفت با سطحی نرم و ارتجاعی به دست آید. آنگاه روی خمیر را می پوشانیم تا 10 دقیقه استراحت کند. 

سپس فر را با حرارت 375 درجه فارنهایت روشن و خمیر پیتزا را روی سطحی آردپاشی شده به اندازه ظرف پهن می کنیم و در قالب می‌گذاریم. بعد با کفگیر سوراخ دار کوچک، روغن زیتون را قطره قطره روی خمیر میریزیم. 

آنگاه برای تهیه سس، گوجه فرنگی های پخته، ریحان، سیر و رب گوجه فرنگی را در کاسه ای مخلوط می کنیم و لایه نازکی از سس روی خمیر میریزیم. بعد پیتزا را 15 دقیقه در فر می‌گذاریم. سپس آنها را از فر درمی‌آوریم و ورقه های پنیر را روی سس می چینیم و دوباره پیتزاهارا 10 تا 13 دقیقه در فر قرار می دهیم. سپس آن ها را با ریحان تزئین می کنیم.


آخرین مطالب این وبلاگراز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان  گردشگری   |   ساخت وبلاگ